W maju 2016 roku ponad 200 świec trafiło do fatimskiego sanktuarium


Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi w maju 2016 roku przekazało do fatimskiego sanktuarium rekordową liczbę 219 sztuk dużych świec wotywnych, pochodzących z akcji "Twoje światło w Fatimie". Małe świeczki, odsyłane przez osoby zapalające wirtualne świece na stronach akcji zostają każdorazowo przetopione w wysokie świece wotywne. Dołączane są do nich intencje osób modlących się tą drogą - tym razem jest to aż 5040 kart z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej.


Akcja "Twoje światło w Fatimie" realizowana jest od siedmiu lat, w tym na polu internetowym od lat pięciu, gromadząc coraz liczniejsze grono osób modlących się i wspierających modlitwą innych. Tylko w ostatnim półroczu zapalono tą drogą ponad 7000 świec, w tym ponad 2000 trzydziestodniowych i wieczystych. Właśnie te świece każdorazowo obfitują w niemałą liczbę świec składanych w Potrtugalii. Towarzyszą im intencje, które korespondenci i darczyńcy Instytutu Ks. Piotra Skargi powierzają wstawiennictwu Maryi. We wszystkich tych intencjach w maju i październiku odprawiana jest w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Msza Święta.

Przypominamy także, iż w maju 2016 r., tak jak to miało miejsce w latach poprzednich, w ramach pielgrzymki wyruszy do Portugalii grupa kilkudziesięciu Apostołów Fatimy, wylosowanych w ramach cyklicznych działań Apostolatu. Będą oni mieli unikalną szansę poznania miejsc objawień Matki Bożej i Anioła Portugalii. Poznają także domy rodzinne pastuszków fatimskich oraz najważniejsze zabytki i miejsca kultu katolickiego w Portugalii.
 

 
 
  
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI              KRAKÓW 2021