Przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi złożyli w fatimskim sanktuarium 202 duże świece wotywne. Powstały one w wyniku przetopienia 3600 małych świeczek, odesłanych przez osoby, które zapaliły wirtualne świece na stronie internetowej www.modlitwa.fatima.pl.
 
2364 świec siedmiodniowych, 711 trzydziestodniowych i 243 świec wieczystych zapłonęło w ostatnim półroczu w ramach akcji Twoje Światło w Fatimie. Pozwoliło to na stworzenie 90 dużych świec wotywnych, które w październiku 2017 roku zostały ofiarowane w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.
 
 Przedstawiamy kolejne owoce akcji Twoje światło w Fatimie. W ostatnim półroczu dzięki aktywności naszych Przyjaciół zapłonęło 7736 świec siedmiodniowych, 2312 trzydziestodniowych oraz 855 świec wieczystych.
 
Nie słabnie zainteresowanie akcją „Twoje Światło w Fatimie”. W ostatnim półroczu trafiło do nas 2300 próśb i podziękowań do Matki Bożej Fatimskiej, które w październiku zawieźliśmy do Portugalii. Dodatkowo wraz z Apostołami Fatimy, którzy wyruszyli z nami na tradycyjną pielgrzymkę, ofiarowaliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej 121 dużych świec wotywnych.
 
Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi w maju 2016 roku przekazało do fatimskiego sanktuarium rekordową liczbę 219 sztuk dużych świec wotywnych, pochodzących z akcji "Twoje światło w Fatimie". Małe świeczki, odsyłane przez osoby zapalające wirtualne świece na stronach akcji zostają każdorazowo przetopione w wysokie świece wotywne. Dołączane są do nich intencje osób modlących się tą drogą - tym razem jest to aż 5040 kart z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej.
 
Kolejny raz wraz z liczną grupą Apostołów Fatimy udaliśmy się na pielgrzymkę do kraju trojga pastuszków. W czasie pobytu w Portugalii ofiarowaliśmy 2800 próśb i podziękowań do Matki Bożej Fatimskiej oraz 108 dużych świec wotywnych, pochodzących z akcji „Twoje Światło w Fatimie”.
 
W ramach kolejnej odsłony akcji „Twoje Światło w Fatimie” aż 89 świec wotywnych w towarzystwie 2800 kartek z intencjami modlitewnymi zostało wysłanych do miejsca objawień Matki Bożej w 1917 roku. 
 
W połowie października 2014 roku odbyła się kolejna pielgrzymka członków Apostolatu Fatimy do portugalskiego miejsca objawień Matki Bożej. W ramach wyjazdu złożono w Kaplicy Objawień 1200 kartek z intencjami modlitewnymi, nadesłanych w miesiącach poprzedzających wyjazd oraz zapalono 72 duże świece wotywne.
 
Kolejne deklaracje, intencje, podziękowania i świece wotywne dotrą 16. maja 2014 roku do portugalskiej Fatimy. Darczyńcy i sympatycy Instytutu Ks. Piotra Skargi przesłali tym razem 11850 podziękowań i próśb do Matki Bożej Fatimskiej, a także 2750 intencji, składanych w ramach akcji "Twoje światło w Fatimie". Wraz z nimi w fatimskim Sanktuarium zapłoną 122 świece wotywne, wykonane ze świeczek przesłanych przez użytkowników strony modlitwa.fatima.pl. 
 
  Kolejny raz Apostołowie Fatimy udali się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. W czasie pobytu (16.-19. maja) zapalili 122 świece wotywne i złożyli 2750 kartek z intencjami osób, które wzięły udział w akcji Twoje Światło w Fatimie. Była to 9. odsłona tej akcji, w ramach której przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi dotychczas zawieźli do Fatimy 2030 świec i 128 370 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny. Pielgrzymi odwiedzili także Lizbonę, Aljustrel, Batalhe, Alcobace oraz Nazare.
 
 1 |  2 |  3 |
  
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI              KRAKÓW 2023