RELACJE I ARTYKUŁY
Przedstawiciele Instytutu Ks. Piotra Skargi złożyli w fatimskim sanktuarium 202 duże świece wotywne. Powstały one w wyniku przetopienia 3600 małych świeczek, odesłanych przez osoby, które zapaliły wirtualne świece na stronie internetowej www.modlitwa.fatima.pl.
 
2364 świec siedmiodniowych, 711 trzydziestodniowych i 243 świec wieczystych zapłonęło w ostatnim półroczu w ramach akcji Twoje Światło w Fatimie. Pozwoliło to na stworzenie 90 dużych świec wotywnych, które w październiku 2017 roku zostały ofiarowane w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie.
 
 Przedstawiamy kolejne owoce akcji Twoje światło w Fatimie. W ostatnim półroczu dzięki aktywności naszych Przyjaciół zapłonęło 7736 świec siedmiodniowych, 2312 trzydziestodniowych oraz 855 świec wieczystych.
 
Nie słabnie zainteresowanie akcją „Twoje Światło w Fatimie”. W ostatnim półroczu trafiło do nas 2300 próśb i podziękowań do Matki Bożej Fatimskiej, które w październiku zawieźliśmy do Portugalii. Dodatkowo wraz z Apostołami Fatimy, którzy wyruszyli z nami na tradycyjną pielgrzymkę, ofiarowaliśmy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej 121 dużych świec wotywnych.
 
Instytut Ks. Piotra Skargi w maju 2016 roku przekazał do fatimskiego sanktuarium rekordową liczbę 219 sztuk dużych świec wotywnych, pochodzących z akcji "Twoje światło w Fatimie". Małe świeczki, odsyłane przez osoby zapalające wirtualne świece na stronach akcji zostają każdorazowo przetopione w wysokie świece wotywne. Dołączane są do nich intencje osób modlących się tą drogą - tym razem jest to aż 5040 kart z prośbami i podziękowaniami do Matki Bożej.
 
Kolejny raz wraz z liczną grupą Apostołów Fatimy udaliśmy się na pielgrzymkę do kraju trojga pastuszków. W czasie pobytu w Portugalii ofiarowaliśmy 2800 próśb i podziękowań do Matki Bożej Fatimskiej oraz 108 dużych świec wotywnych, pochodzących z akcji „Twoje Światło w Fatimie”.
 
W ramach kolejnej odsłony akcji „Twoje Światło w Fatimie” aż 89 świec wotywnych w towarzystwie 2800 kartek z intencjami modlitewnymi zostało wysłanych do miejsca objawień Matki Bożej w 1917 roku. 
 
W połowie października 2014 roku odbyła się kolejna pielgrzymka członków Apostolatu Fatimy do portugalskiego miejsca objawień Matki Bożej. W ramach wyjazdu złożono w Kaplicy Objawień 1200 kartek z intencjami modlitewnymi, nadesłanych w miesiącach poprzedzających wyjazd oraz zapalono 72 duże świece wotywne.
 
Kolejne deklaracje, intencje, podziękowania i świece wotywne dotrą 16. maja 2014 roku do portugalskiej Fatimy. Darczyńcy i sympatycy Instytutu Ks. Piotra Skargi przesłali tym razem 11850 podziękowań i próśb do Matki Bożej Fatimskiej, a także 2750 intencji, składanych w ramach akcji "Twoje światło w Fatimie". Wraz z nimi w fatimskim Sanktuarium zapłoną 122 świece wotywne, wykonane ze świeczek przesłanych przez użytkowników strony modlitwa.fatima.pl. 
 
5 300 próśb i podziękowań do Matki Bożej Fatimskiej oraz 62 duże świece wotywne w imieniu polskich rodzin złożyli w Fatimie uczestnicy pielgrzymki do Portugalii. Kolejne owoce naszej akcji to dowód na to, jak bliska Polakom jest Fatimska Pani.
 
W dniach 23-26 maja Apostołowie Fatimy oraz przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi zapalili w portugalskiej Fatimie 71 dużych świec wotywnych. Świece, już tradycyjnie, zapłonęły przed obliczem Matki Bożej Fatimskiej. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 2100 intencji nadesłanych przez rodaków.
 
We wtorek 9. października po raz kolejny zapłonęły świece przed Sanktuarium w Fatimie. Przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi towarzysząc Apostołom Fatimy – uczestnikom XV pielgrzymki organizowanej przez Instytut, zapalili 114 dużych świec wotywnych. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 5800 intencji nadesłanych przez rodaków.
 
114 świec wotywnych oraz 5800 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny - tak prezentuje się modlitewne dzieło ostatnich 5 miesięcy w ramach akcji "Twoje światło w Fatimie", którą prowadzimy za pośrednictwem naszej strony.
 
W dniach 24-27 maja Apostołowie Fatimy oraz przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi zapalili w portugalskiej Fatimie 55 dużych świec wotywnych. Świece, już tradycyjnie, zapłonęły przed obliczem Matki Bożej Fatimskiej. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 8240 intencji nadesłanych przez rodaków.
 
151 świec wotywnych oraz 6180 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny trafiło 14 października 2011 r. do Fatimy. Uroczyście zapalili je Apostołowie Fatimy oraz członkowie delegacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Była to kolejna odsłona akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej w połowie 2009 r. Zapalenie świec zbiegło się z XIV już pielgrzymką Apostolatu Fatimy do Portugalii. Polscy pielgrzymi odwiedzili miejsca związane z życiem trojga pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja, wzięli udział w uroczystych nabożeństwach w Kaplicy Objawień oraz w sanktuarium Maryjnym.
 
245 świec oraz 14000 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny przywieźli do Fatimy przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Dziś i jutro świece będą płonąć przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafią do archiwum bazyliki. W tych dniach przebywają również w Portugalii uczestnicy XII już pielgrzymki Apostolatu Fatimy, którzy nawiedzają miejsca związane z trojgiem pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja. W ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej przez Instytut im. ks. Piotra Skargi w połowie 2009 r., do tego słynnego sanktuarium maryjnego trafiło już blisko 1500 świec wotywnych.
 
210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny przywiozła do Fatimy we wtorek delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Jest to kontynuacja rozpoczętej w drugiej połowie 2009 r. akcji „Twoje światło w Fatimie”.
 
FILMY DOKUMENTUJĄCE AKCJĘ
TWOJE ŚWIATŁO W FATIMIE
Maj 2014: Kojene świece płoną w FatimiePaździernik 2011:
 Apostołowie Fatimy zapalają świecePaździernik 2010: Twoje światło w Fatimie znów płonie!Czerwiec 2010: Kolejne świece w Sanktuarium FatimskimStyczeń 2010: Nasze świece zapłonęły w FatimiePodsumowanie akcji w 2009 roku
  
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI              KRAKÓW 2018