Świece od polskich rodzin znów zapłoną w Fatimie

114 świec wotywnych oraz 5800 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny - tak prezentuje się modlitewne dzieło ostatnich 5 miesięcy w ramach akcji "Twoje światło w Fatimie", którą prowadzimy za pośrednictwem naszej strony.

Wszystkie świece wraz z intencjami modlitewnymi zostaną w październiku zawiezione przez pracowników Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi do portugalskiej Fatimy. 

Kampania „Twoje światło w Fatimie”, prowadzona za pośrednictwem strony modlitwa.fatima.pl na stałe wpisała się w bogatą działalność duszpasterską Stowarzyszenia. W tym roku, w dniach 8. i 9. października przesłane do Fatimy świece zapalą uczestnicy XV już pielgrzymki Apostolatu Fatimy, którzy nawiedzą miejsca związane z trojgiem pastuszków.

Na początku lipca 2009 roku prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się do sympatyków i darczyńców Stowarzyszenia z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Stowarzyszenia wraz z intencjami prywatnymi. 

W styczniu 2010 roku delegacja Stowarzyszenia zawiozła do Fatimy 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 świeczek nadesłanych przez polskie rodziny. Wtedy też złożono w sanktuarium 42 paczki z intencjami modlitewnymi. Pół roku później do Fatimy trafiła druga partia – 210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami – a w październiku 2010 r. kolejna – 245 świec oraz 14 000 kartek z intencjami. W minionym roku zapaliliśmy 151 świec wotywnych, a także złożyliśmy 6180 kartek. 

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań. 


Źródło: PiotrSkarga.pl
 

 



 
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI              KRAKÓW 2022