Październik 2012: Ponad 100 świec i 5800 intencji

We wtorek 9. października po raz kolejny zapłonęły świece przed Sanktuarium w Fatimie. Przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi towarzysząc Apostołom Fatimy – uczestnikom XV pielgrzymki organizowanej przez Stowarzyszenie, zapalili 114 dużych świec wotywnych. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 5800 intencji nadesłanych przez rodaków.

Zapalenie świec i złożenie intencji zbiega się z organizowaną dwa razy w roku pielgrzymką Apostołów Fatimy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Każdy, kto zadeklaruje swój aktywny udział w promowaniu orędzia fatimskiego i przystąpi do grupy Apostolatu Fatimy, uczestniczy w organizowanym, co pół roku, losowaniu. Dzięki temu niezwykłemu przywilejowi już setki osób miały możliwość udania się do miejsca, gdzie Matka Boża objawiła się trójce pastuszków.

Dla większości Apostołów Fatimy była to pierwsza pielgrzymka do Maryjnego Sanktuarium. Doniosłość wydarzenia potęgował fakt uczestnictwa w uroczystych nabożeństwach oraz możliwość zapalenia świec przesłanych przez rodaków – przyjaciół Stowarzyszenia. W środę 10. października tuż przed nabożeństwem różańcowym Apostołowie złożyli intencje nadesłane przez 5800 osób. 
Oprócz uroczystości w Fatimie wszyscy pielgrzymi mieli możliwość odwiedzenia okolicznych miejsc związanych z kultem Maryi. Zwiedzili także nadbrzeżną miejscowość Nazaré, cysterskie opactwo w Alcobaça.

„Twoje światło w Fatimie” to akcja organizowana cyklicznie. Świece zapalane są dwa razy w roku w maju oraz październiku, dlatego w każdej chwili można dołączyć swoje intencje i wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. 

Swoje intencje modlitewne można składać na stronie 
modlitwa.fatima.pl. Drogą internetową można także zapalić świecę siedmiodniową, trzydziestodniową, i wieczystą. Składane przy tym intencje zostaną oddane pod wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej.

Warto też włączyć się do udziału we wspólnocie Apostolatu Fatimy. W tym celu wystarczy wypełnić formularz na stronie fatima.pl lub dołączyć do akcji Twoje światło w Fatimie, zapalając 
świecę wieczystą.

Wielu odwiedzających wspomnianą stronę nie tylko zapala świece, ale także decyduje się upublicznić swoje intencje, dzięki czemu inni mogą modlić się w ich sprawach. Warto dołączyć do tej stale rosnącej wspólnoty - od początku roku odwiedzający stronę zapalili blisko 8000 świec. Wierzymy, iż dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej wszystkie te prośby zostaną wysłuchane.
 

 
 
  
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI              KRAKÓW 2022