Październik 2011: Twoje światło zapłonęło w Fatimie


151 świec wotywnych oraz 6180 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny trafiło 14 października 2011 r. do Fatimy. Uroczyście zapalili je Apostołowie Fatimy oraz członkowie delegacji IStowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Była to kolejna odsłona akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej w połowie 2009 r. Zapalenie świec zbiegło się z XIV już pielgrzymką Apostolatu Fatimy do Portugalii. Polscy pielgrzymi odwiedzili miejsca związane z życiem trojga pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja, wzięli udział w uroczystych nabożeństwach w Kaplicy Objawień oraz w sanktuarium Maryjnym. 

W ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, prowadzonej przez Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi, do tego słynnego sanktuarium maryjnego trafiło już blisko 1500 świec wotywnych. Świece zapalane były przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafiły do archiwum bazyliki Matki Bożej Różańcowej. 

Na początku lipca 2009 roku prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się do sympatyków i darczyńców Stowarzyszenia z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Stowarzyszenia wraz z intencjami prywatnymi.

W styczniu 2010 roku delegacja Stowarzyszenia zawiozła do Fatimy 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 świeczek nadesłanych przez polskie rodziny. Wtedy też złożono w sanktuarium 42 paczki z intencjami modlitewnymi. Pół roku później do Fatimy trafiła druga partia – 210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami – a w październiku 2010 r. kolejna – 245 świec oraz 14 000 kartek z intencjami. 

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań. Od kilku lat rozprowadzane są książki o tematyce fatimskiej, takie jak: „Fatima – Orędzie tragedii czy na nadziei?” Antonio Borellego (nakład osiągnął już poziom setek tysięcy egzemplarzy), „Świadkowie cudu słońca” Johna M. Hafferta, oraz rozpatrujące problemy współczesnego świata w świetle Objawień Fatimskich jak broszura ks. Davida Francisquini „Krucjata przeciwko demoralizacji”.


Źródło: PiotrSkarga.pl
 

 
 
 



 
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI              KRAKÓW 2024