Październik 2010: 245 nowych świec trafiło do Fatimy

245 świec oraz 14000 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny przywieźli do Fatimy przedstawiciele Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi. Dziś i jutro świece będą płonąć przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafią do archiwum bazyliki. W tych dniach przebywają również w Portugalii uczestnicy XII już pielgrzymki Apostolatu Fatimy, którzy nawiedzają miejsca związane z trojgiem pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja. W ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej przez Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi w połowie 2009 r., do tego słynnego sanktuarium maryjnego trafiło już blisko 1500 świec wotywnych.

świeca_2011Na początku lipca ubiegłego roku prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się do sympatyków i darczyńców Stowarzyszenia z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Stowarzyszenia wraz z intencjami prywatnymi.

W styczniu br. delegacja Stowarzyszenia zawiozła do Fatimy 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 świeczek nadesłanych przez polskie rodziny. Wtedy też złożono w sanktuarium 42 paczki z intencjami modlitewnymi. Pół roku później do Fatimy trafiła druga partia - 210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami.

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań. Od kilku lat rozprowadzane są książki o tematyce fatimskiej, takie jak: „Fatima – Orędzie tragedii czy na nadziei?” Antonio Borellego (nakład osiągnął już poziom setek tysięcy egzemplarzy), „Świadkowie cudu słońca” Johna M. Hafferta, oraz rozpatrujące problemy współczesnego świata w świetle Objawień Fatimskich jak broszura ks. Davida Francisquini „Krucjata przeciwko demoralizacji”.

PiotrSkarga.pl
 

 
 
  
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI              KRAKÓW 2022