Maj 2013 - kolejne świece zapłonęły w Fatimie

W dniach 23-26 maja Apostołowie Fatimy oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zapalili w portugalskiej Fatimie 71 dużych świec wotywnych. Świece, już tradycyjnie, zapłonęły przed obliczem Matki Bożej Fatimskiej. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 2100 intencji nadesłanych przez rodaków.

Duże świece wotywne zostały uformowane z tysięcy małych świeczek, które uczestnicy akcji „Twoje światło w Fatimie” zaopatrzyli we własne intencje modlitewne. Dwa razy w roku – w maju i w październiku – są one zawożone przed oblicze Fatimskiej Pani.

W tym roku pielgrzymi przebywali w Portugalii od 23 do 26 maja. Rankiem w sobotę 25 maja zapalili 71 świec przywiezionych z Polski. Następnie złożyli wszystkie intencje przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w Kaplicy Objawień. Oprócz obowiązkowego pobytu w Fatimie, zwiedzili także nadbrzeżną miejscowość Nazaré, cysterskie opactwo w Alcobaça. W Bazylice Matki Bożej Różańcowej w Fatimie została natomiast odprawiona Msza święta w intencjach Apostołów Fatimy.

Zapalenie świec i złożenie intencji zbiega się także z organizowaną dwa razy w roku pielgrzymką Apostołów Fatimy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Każdy, kto zadeklaruje swój aktywny udział w promowaniu orędzia fatimskiego i przystąpi do grupy Apostolatu Fatimy, uczestniczy w organizowanym, co pół roku, losowaniu. Dzięki temu niezwykłemu przywilejowi już setki osób miały możliwość udania się do miejsca, gdzie Matka Boża objawiła się trójce pastuszków.
 

 
 
  
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI              KRAKÓW 2022