Maj 2012: Dziesiątki świec zapłonęły w Fatimie


W dniach 24-27 maja Apostołowie Fatimy oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zapalili w portugalskiej Fatimie 55 dużych świec wotywnych. Świece, już tradycyjnie, zapłonęły przed obliczem Matki Bożej Fatimskiej. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 8240 intencji nadesłanych przez rodaków.


Duże świece wotywne zostały uformowane z tysięcy małych świeczek, które uczestnicy akcji „Twoje światło w Fatimie” zaopatrzyli we własne intencje modlitewne. Dwa razy w roku – w maju i w październiku – są one zawożone przed oblicze Fatimskiej Pani.

W tym roku pielgrzymi przebywali w Portugalii od 24 do 27 maja. Rankiem w sobotę 26 maja zapalili 55 świec przywiezionych z Polski. Następnie złożyli wszystkie intencje przed figurą Matki Bożej Fatimskiej w Kaplicy Objawień. Oprócz obowiązkowego pobytu w Fatimie, zwiedzili także nadbrzeżną miejscowość Nazaré, cysterskie opactwo w Alcobaça oraz Santaren – miejsce wielkiego cudu eucharystycznego. W Bazylice Matki Bożej Różańcowej w Fatimie została natomiast odprawiona Msza święta w intencjach Apostołów Fatimy.

Zapalenie świec i złożenie intencji zbiega się także z organizowaną dwa razy w roku pielgrzymką Apostołów Fatimy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Każdy, kto zadeklaruje swój aktywny udział w promowaniu orędzia fatimskiego i przystąpi do grupy Apostolatu Fatimy, uczestniczy w organizowanym, co pół roku, losowaniu. Dzięki temu niezwykłemu przywilejowi już setki osób miały możliwość udania się do miejsca, gdzie Matka Boża objawiła się trójce pastuszków.

Serdecznie zachęcamy do udziału we wspólnocie Apostolatu Fatimy. W tym celu wystarczy wypełnić formularz na stronie fatima.pl lub dołączyć do naszej akcji, zapalając świecę wieczystą.

Wielu odwiedzających stronę modlitwa.fatima.pl nie tylko zapala świece, ale także decyduje się upublicznić swoje intencje, dzięki czemu inni mogą modlić się w ich sprawach. Warto dołączyć do tej stale rosnącej wspólnoty - od początku roku odwiedzający stronę zapalili blisko 8000 świec. Wierzymy, iż dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej wszystkie te prośby zostaną wysłuchane.
 

 
 
  
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI              KRAKÓW 2022