Czerwiec 2010: akcja ”Twoje światło w Fatimie” trwa! Kolejne świece i intencje

210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny przywiozła do Fatimy we wtorek delegacja Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi. Jest to kontynuacja rozpoczętej w drugiej połowie 2009 r. akcji „Twoje światło w Fatimie”.

Pierwsze z przywiezionych świec wotywnych zapłonęły przed Kaplicą Objawień Matki Bożej już w tym samym dniu w godzinach popołudniowych. W środę przedstawiciele Stowarzyszenia zapalą pozostałe świece, a kartki z intencjami zostaną złożone w archiwum Sanktuarium. W tych intencjach, a także w intencji wszystkich darczyńców Stowarzyszenia im. ks. Piotra Skargi zostanie zamówiona Msza św., która w najbliższych dniach będzie odprawiona w fatimskim Sanktuarium.

Akcja „Twoje światło w Fatimie” została zainicjowana przez Stowarzyszenie Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi w połowie 2009 r. Na początku lipca ubiegłego roku prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się do sympatyków i darczyńców Stowarzyszenia z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Stowarzyszenia wraz z intencjami prywatnymi.

W styczniu br. delegacja Stowarzyszenia zawiozła do Fatimy 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 świeczek nadesłanych przez polskie rodziny. Wtedy też złożono w Santuarium 42 paczki z intencjami modlitewnymi.

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań. Od kilku lat rozprowadzane są książki o tematyce fatimskiej, takie jak: „Fatima – Orędzie tragedii czy na nadziei?” Antonio Borellego (nakład osiągnął już poziom setek tysięcy egzemplarzy), „Świadkowie cudu słońca” Johna M. Hafferta, oraz rozpatrujące problemy współczesnego świata w świetle Objawień Fatimskich jak broszura ks. Davida Francisquini „Krucjata przeciwko demoralizacji”.

PiotrSkarga.pl
 

 
 
  
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI              KRAKÓW 2022